• Darmowa dostawa od 119 PLN
  • 100 dni na zwrot
  • Zyski dla stałych klientów
  • Zniżki do 90%
  • Darmowe kursy

Wśród akcesoriów ułatwiających pracę z koralikami znajdziemy m.in.: tablice do układania koralików (inaczej znana jako tablica jubilerska), maty do koralików (lub inaczej mata jubilerska) a także tace do koralików. Każdemu z tych akcesoriów przyjrzymy się nieco bliżej.

Tablice do układania koralików – to przenośne stanowisko pracy z koralikami. Doskonale nadaje się dla podróżujących handmadowców. Można ją umieścić na kolanach (idealne rozwiązanie podczas podróży) lub na stole, w zależności od panujących warunków. W niektórych wariantach, tablica jubilerska posiada zdejmowaną plastikową pokrywę, która pomaga utrzymać koraliki na swoim miejscu w trakcie przenoszenia. Tablica zazwyczaj wykonana jest z plastiku, powleczona flokowaną tkaniną (ang. flock – tzw. flok, czyli drobne włókna pocięte na kawałki nanoszone za pomocą specjalnego urządzenia na tkaninę). Flokowana tkanina sama w sobie jest miękka i miła w dotyku, ma malutkie przyjemne włoski i charakteryzuje się wysoką żywotnością i odpornością na ścieranie, a także łatwością w utrzymaniu czystości. Pokryte taką tkaniną plastikowe tablice do układania koralików są znacznie bardziej sztywne i trwałe od samej tkaniny. Ale nie tylko trwałość jest tutaj zaletą, bo dzięki takiemu pokryciu tablica jubilerska, a właściwie jej powierzchnia, zapobiega staczaniu się koralików. Pomagają w tym również wszelkie zagłębienia i tłoczenia tablicy. W specjalnych korytkach można umieścić wszelkie materiały potrzebne do danego projektu, ułatwiają one sortowanie i organizację stanowiska pracy. Na tablicy umieszczone są także różne miarki pozwalające przetestować kombinację wybranego przez siebie zestawu koralików. Dzięki czemu jeśli przypadkiem efekt nie jest dla nas zadowalający – możemy zmienić projekt zanim go definitywnie zakończymy, bez zbędnego ucinania nici czy gumki.  

Maty do koralików – to absolutny must have przy pracy z drobnymi koralikami np. TOHO. To jedne z tych handmadowych gadżetów, które raz wypróbujesz i nie wyobrażasz sobie bez nich dalszego życia. Mata jubilerska jest miękka i przyjemna w dotyku. Zapewnia komfortowe warunki pracy ponieważ ogranicza ruchomość koralików, chroniąc je tym samym przed niekontrolowaną ucieczką w świat (a raczej na Twoją podłogę ;)). Może służyć również jako igielnik, w przerwach nad projektem wystarczy wbić igłę w matę, dzięki czemu na pewno się nie zgubi. Dużą zaletą mat jest możliwość ich mycia (w delikatnych środkach), po czym są jak nowe i gotowe do ponownego użycia.

Tablice do układania koralików – brzegi tacy są na tyle wysokie, aby zapobiec sturlaniu się koralików na podłogę, ale nie aż tak wysokie, aby przeszkadzać w koralikowaniu. Dzięki temu możesz przerwać pracę w dowolnym momencie i odłożyć tacę z robótką na bok, by potem móc rozpocząć w tym samym momencie. To niesamowicie wygodne rozwiązanie, które doceniło już wiele rękodzielników, my też ;)!

Tablice i maty do koralików

Rozpoczynając pracę nad jakimkolwiek projektem beadingowym, małym czy dużym, musimy zgromadzić wokół siebie wszelkie niezbędne materiały, które będą potrzebne do jego wykonania. Oprócz oczywistych elementów takich jak koraliki i półfabrykaty, ważne są również narzędzia i przedmioty ułatwiające nam pracę z koralikami. Są to tablice do układania koralików (tablica jubilerska), maty do koralików (mata jubilerska), tace itp. Stanowią one niejako drugi plan każdej ręcznie wykonanej biżuterii. Zazwyczaj nie widać ich na zdjęciu prezentowanego już  gotowego produktu: naszyjnika, bransoletki czy też kolczyków, ale są one bardzo ważnym elementem wyposażenia warsztatu superhandemadowca i bez ich pomocy praca jest zdecydowanie dużo mniej komfrtowa. A przecież wiemy nie od dziś, że robienie biżuterii ma przede wszystkim służyć naszej przyjemności i  dobremu samopoczuciu.

Filtry

Sortuj wg:

Wybierz kolor

Cena

Wybierz cenę

Cena od: Cena do:
Wielkość

Wielkość

1 - 7 z 7
Sortuj wg:
strona: z 1