• Darmowa dostawa od 119 PLN
  • 100 dni na zwrot
  • Zyski dla stałych klientów
  • Zniżki do 90%
  • Darmowe kursy

Wśród akcesoriów ułatwiających pracę z koralikami znajdziemy między innymi tablicę, matę oraz tacki. Wszystkie wymienione narzędzia ułatwiają pracę organizacyjną przy koralikach. Każdemu z tych akcesoriów więc przyjrzymy się nieco bliżej.

Tablica do koralików to przenośne stanowisko pracy z tymi elementami. Doskonale nadaje się dla podróżujących handmadowców. Można ją umieścić na kolanach (idealne rozwiązanie podczas podróży) lub na stole, w zależności od panujących warunków. W niektórych wariantach, posiada zdejmowaną plastikową pokrywę, która pomaga utrzymać koraliki na swoim miejscu w trakcie przenoszenia. Koralikowa tablica zazwyczaj wykonana jest z plastiku, powleczona flokowaną tkaniną (ang. flock – tzw. flok, czyli drobne włókna pocięte na kawałki nanoszone za pomocą specjalnego urządzenia na tkaninę). Flokowana tkanina sama w sobie jest miękka i miła w dotyku, ma malutkie przyjemne włoski i charakteryzuje się wysoką żywotnością i odpornością na ścieranie, a także łatwością w utrzymaniu czystości. Pokryte taką tkaniną plastikowe tablice do układania koralików są znacznie bardziej sztywne i trwałe od samej tkaniny. Ale nie tylko trwałość jest tutaj zaletą, bo dzięki takiemu pokryciu tablica do koralików, a właściwie jej powierzchnia, zapobiega staczaniu się tych elementów. Pomagają w tym również wszelkie zagłębienia i tłoczenia. W specjalnych korytkach można umieścić wszelkie materiały potrzebne do danego projektu, ułatwiają one sortowanie i organizację stanowiska pracy. Umieszczone są na niej także różne miarki pozwalające przetestować kombinację wybranego przez siebie zestawu koralików. Dzięki czemu jeśli przypadkiem efekt nie jest dla nas zadowalający – możemy zmienić projekt zanim go definitywnie zakończymy, bez zbędnego ucinania nici czy gumki.  

Mata do koralików to absolutny must have przy pracy z drobnymi, na przykład z TOHO. To jedne z tych handmadowych gadżetów, które raz wypróbujesz i nie wyobrażasz sobie bez nich dalszego życia. Jest miękka i przyjemna w dotyku. Zapewnia komfortowe warunki pracy ponieważ ogranicza ruchomość koralików, chroniąc je tym samym przed niekontrolowaną ucieczką w świat (a raczej na Twoją podłogę ;)). Może służyć również jako igielnik, w przerwach nad projektem wystarczy wbić igłę w matę, dzięki czemu na pewno się nie zgubi. Dużą zaletą maty do koralików jest możliwość jej mycia (w delikatnych środkach), po czym są jak nowe i gotowe do ponownego użycia.

Tablica do układania koralików ma brzegi na tyle wysokie, aby zapobiec sturlaniu się koralików na podłogę, ale nie aż tak wysokie, aby przeszkadzać w koralikowaniu. Dzięki temu możesz przerwać pracę w dowolnym momencie i odłożyć tacę z robótką na bok, by potem móc rozpocząć w tym samym momencie. To niesamowicie wygodne rozwiązanie, które doceniło już wiele rękodzielników, my też ;)!

Tablice i maty do koralików

Rozpoczynając pracę nad jakimkolwiek projektem beadingowym, małym czy dużym, musimy zgromadzić wokół siebie wszelkie niezbędne materiały, które będą potrzebne do jego wykonania. Oprócz oczywistych elementów takich jak koralikipółfabrykaty oraz narzędzia, ważne są również przedmioty ułatwiające nam pracę z koralikami jak tacki, maty oraz tablice do koralików. Stanowią one niejako drugi plan każdej ręcznie wykonanej biżuterii. Zazwyczaj nie widać ich na zdjęciu prezentowanego już  gotowego produktu: naszyjnika, bransoletki czy też kolczyków, ale są one bardzo ważnym elementem wyposażenia warsztatu superhandemadowca i bez ich pomocy praca jest zdecydowanie dużo mniej komfortowa. A przecież wiemy nie od dziś, że robienie biżuterii ma przede wszystkim służyć naszej przyjemności i  dobremu samopoczuciu.

Filtry

Sortuj wg:

Filtry są świetne, super że z nich korzystasz! Teraz masz ich za dużo, dlatego nie ma żadnego wyniku. Wyczyść kilka filtrów.