• Darmowa dostawa od 119 PLN
  • 100 dni na zwrot
  • Zyski dla stałych klientów
  • Zniżki do 90%
  • Darmowe kursy

Japońskie koraliki TOHO™ Round są drobnymi koralikami o kształcie nieco spłaszczonej kuli, występujące w kilku rozmiarach, wielu kolorach i różnych wykończeniach. Przyglądając się ofercie tych koralików i ich rozmiarom możemy mieć mylące odniesienie co do ich podanych wielkości, zatem przyda się na pewno wyjaśnienie co znaczą podane przy koralikach wielkości. Każdy rozmiar koralików TOHO round  zawiera informację ile sztuk danej wielkości zmieści się na długość 1 cala. 1 cal to 2,54 centymetra, co oznacza, że na taki odcinek wchodzi 15 koralików o rozmiarze 15/0, 11 koralików o rozmiarze 11/0, 8 koralików o rozmiarze 8/0,  6 koralików o rozmiarze 6/0 i wyjątkowo 4 koraliki o rozmiarze 3/0. Mając takie informacje łatwo obliczymy ile mniej więcej potrzebujemy koralików oraz uruchomimy wyobraźnię co do faktycznej ich wielkości. Wniosek taki, że im wyższy rozmiar, tym koraliki mniejsze i odwrotnie: im rozmiar mniejszy, tym koraliki większe. Szklane drobne koraliki TOHO™ Round poprzez swoją nienaganną budowę pozwalają na tworzenie biżuterii zarówno płaskiej jak i w wydaniu okrągłym, którą znamy jako sznury koralikowo-szydełkowe. Aby znacznie ułatwić sobie tworzenie takiej biżuterii warto pokusić się o posiadanie krosna do koralików – w przypadku płaskich wyrobów oraz dysku kumihimo do wyrobu sznurów. Jak ciekawa w splotach, kolorach i pomysłach może być biżuteria z udzialem Toho Round możecie zobaczyć na naszym blogu. Warto również wiedzieć, że aby dobrze się pracowało z koralikami Toho potrzebna jest właściwa igła, mocne nici jubilerskie lub cienki sznurek, końcówki, zapięcia i inne produkty w zależności od wykonywanego projektu, które dokładnie są wymienione przy każdym kursie na blogu. Wystarczy wpisać w okienko: Toho - i już!
TOHO™ Round posiadają też różne wykończenia występujące w takich samych kolorach, o czym trzeba pamiętać wybierając koraliki. Pozwoli to na właściwe skompletowanie kolorystyczne i uniknięcie pomyłek. Oprócz Toho Round na uwagę zasługują również koraliki TOHO™ Treasure o cylindrycznej budowie mające wszystkie cenne cechy jak koraliki TOHO™ Round, z tą różnicą, że występują w rozmiarze 12/0.

TOHO™ Round

Koraliki TOHO™ Round

Koraliki TOHO™ Round są najczęściej wybieranymi szklanymi koralikami drobnymi. Te japońskie koraliki te są produkowane od 1951 roku, a jedno z ulubionych powiedzeń producenta, to "zawsze dąż do zmiany i kreacji". Dzięki temu, koraliki TOHO™ round są stale ulepszane i zostały dopracowane w takich szczegółach, jak kształt i wielkość dziurki. W porównaniu do innych drobnych koralików, TOHO™ mają większą dziurkę wewnętrzną oraz są łagodnie wykończone, co daje gwarancję, że krawędzie nie przetną cienkiej nici do beadinguJapońskie koraliki TOHO round nadają się do każdej formy beadingu, do haftu koralikowego, sutaszu, a także do bransoletek na krośnie. Do beadingu zazwyczaj wykorzystuje się TOHO™ 11/0, a do kolczyków i bransoletek większe koraliki takie jak 3/0 i 6/0. Do drobnych TOHO™ najlepiej jest używać igły do koralików, dlatego, że jest na tyle cienka, że koraliki nie będą pękały, kiedy będziemy przewlekać nić.

Filtry

Sortuj wg:

Wybierz kolor

Cena

Wybierz cenę

Cena od: Cena do:
Wielkość

Wielkość

Wykończenie

Wykończenie

1 - 24 z 265
Sortuj wg:
strona: z 12