• Darmowa dostawa od 109 zł
  • 100 dni na zwrot
  • Zyski dla stałych klientów
  • Zniżki do 90%
  • Darmowe kursy

Żyłka jubilerska jest baza wielu naszyjników, bransoletek czy kolczyków. Jest bardziej giętka i elastyczna niż drut jubilerski, a zarazem bardziej twarda niż sznurek jubilerski czy gumka. Stosunkowo łatwo nawleka się na nią koraliki czy ozdobne przekładki, jak kulki ażurowe czy gładkie.
Projekt biżuteryjny, w którym bazę stanowi pojedyncza żyłka jubilerska zaczynamy od nawlekania na żyłkę do biżuterii wybranych do projektu koralików i dodatkowych ozdób. Następnie wykańczamy projekt zakładając na końce łapaczki, a zaraz za nimi kulki zaciskowe, czyli tak zwane stopery. Stopery mocno ściskamy za pomocą szczypców jubilerskich na żyłce, a następnie na tak zaciśniętym stoperze zamykamy łapaczkę, by ukryć pod nią zaciśnięty stoper. Do łapaczek przyłączamy z jednej strony zapięcie z drugiej łańcuszek regulacyjny. W taki sam sposób wykonany na bazie żyłki jubilerskiej bransoletkę. Kolczyki możemy wykonać w następujący sposób: przez kółko montażowe, które finalnie zostanie zamocowane na biglu, przekładamy kilka kolorowych gumek jubilerskich, związujemy je w ozdobny supeł, a na wolno wiszących żyłkach umieszczamy wybrane koraliki i ozdoby. Żeby koraliki nie zsuwały się z żyłek jubilerskich na końcu każdej wiszącej żyłki zaciskamy stoper.

Rodzaje:
Żyłki jubilerskie dostępne są w różnych kolorach i rozmiarach, Grubość żyłek dostępnych na rynku mieści się w granicach: 0,3-1,5 mm. Najczęściej używa się żyłek o średnicy 0,5 lub 1mm. Dzięki temu, że jest oferowana w różnych grubościach można ją dobierać do konkretnego projektu. Kolorystyka żyłek jest bogata, co ułatwia twórcy dostosowanie odpowiedniej żyłki do odpowiedniego projektu w taki sposób, by stanowiły estetyczną i kompozycyjną całość. Struktura żyłek jubilerskich też może stanowić podstawę ich podziału. Możemy tu wyróżnić żyłki silikonowe, które są elastyczne, rozciągliwe i mocne a także żyłki nitkowe, które składają się z kilkunastu bardzo cieniutkich żyłek scalonych w jedna całość. Żyłka jubilerska nitkowa jest wyjątkowo rozciągliwa i odporna na zerwanie. Żyłkę jubilerską nazywa się czasami elastycznym silikonem.

Z czego jest zrobiony:
Żyłka jubilerska może być wykonana z silikonu, nylonu lub innych tworzyw sztucznych domieszkowanych dodatkami poprawiającymi ich właściwości oraz wygląd. Domieszkowane bywają chociażby barwniki, które nadają charakterystyczne, piękne kolory żyłkom jubilerskim. Żyłka jubilerska dzięki swojemu składowi posiada właściwości
pozwalające jej stanowić tak popularny półprodukt do biżuterii. Do właściwości tych należą: lekkość rozciągania się i powrotu do pierwotnej formy, elastyczność czy wytrzymałość na zerwanie.

Żyłki jubilerskie

Żyłka jubilerska stanowi podstawę niejednej bransoletki czy naszyjnika ozdabiającego elegancką kobietę. Jest ona wyjątkowym półproduktem, który stanowi bazę biżuterii a jednocześnie może ją ozdabiać. Żyłki jubilerskie mogą być użyte w projekcie pojedynczo, ale możemy też użyć kilku na raz.
Dzięki temu, że jest twardsza niż sznurek jubilerski łatwiej nakłada się na nią koraliki i elementy ozdobne jak zawieszki czy przekładki. Żyłki jubilerskie wykorzystamy zarówno w projektowaniu
naszyjników, bransoletek jak i kolczyków. Jest solidna bazą do wyrobu biżuterii, jest wytrzymała, nie zrywa się podczas użytkowania. Jest to także baza, która nie odkształca się podczas noszenia. yłki jubilerskie nadają się do biżuterii noszonej przez alergików. Są dostępne w różnych kolorach i grubościach.

Filtry

Sortuj wg:

Wybierz kolor

Filtry są świetne, super że z nich korzystasz! Teraz masz ich za dużo, dlatego nie ma żadnego wyniku. Wyczyść kilka filtrów.