• Darmowa dostawa od 119 PLN
  • 100 dni na zwrot
  • Zyski dla stałych klientów
  • Zniżki do 90%
  • Darmowe kursy

Żyłka jubilerska jest bazą wielu naszyjników, bransoletek czy kolczyków. Jest bardziej giętka i elastyczna niż drut jubilerski, a zarazem bardziej twarda niż sznurek jubilerski czy gumka. Stosunkowo łatwo nawleka się na nią koraliki czy ozdobne przekładki, jak kulki ażurowe czy gładkie.
Projekt biżuteryjny, zaczynamy od nawlekania wybranych do projektu koralików i dodatkowych ozdób. Następnie wykańczamy projekt zakładając na końce łapaczki, a zaraz za nimi kulki zaciskowe, czyli tak zwane stopery. Stopery mocno ściskamy za pomocą szczypców jubilerskich, a następnie na tak zaciśniętym stoperze zamykamy łapaczkę, by ukryć pod nią zaciśnięty stoper. Do łapaczek przyłączamy z jednej strony zapięcie z drugiej łańcuszek regulacyjny. W taki sam sposób wykonamy bransoletkę. Jeśli chcesz zrobić kolczyki, na końcu żyłki zaciśnij stopery aby koraliki się nie zsuwały.

Dostępne są w różnych kolorach i rozmiarach. Ich grubość mieści się w granicach: 0,3-1,5 mm. Najczęściej używa się tych o średnicy 0,5 lub 1mm. Dzięki temu, że jest oferowana w różnych grubościach można ją dobierać do konkretnego projektu.
Kolorystyka jest bogata, co ułatwia twórcy dostosowanie koloru do projektu w taki sposób, by stanowiły estetyczną i kompozycyjną całość. Struktura żyłek jubilerskich też może stanowić podstawę ich podziału. Możemy tu wyróżnić silikonowe, które są elastyczne, rozciągliwe i mocne a także nitkowe, które składają się z kilkunastu bardzo cieniutkich odcinków scalonych w jedność. Nitkowa jest wyjątkowo rozciągliwa i odporna na zerwanie. Żyłkę jubilerską nazywa się czasami elastycznym silikonem.

Może być wykonana z silikonu, nylonu lub innych tworzyw sztucznych domieszkowanych dodatkami poprawiającymi ich właściwości oraz wygląd. Domieszkowane bywają chociażby barwniki, które nadają charakterystyczne, piękne kolory. Dzięki swojemu składowi posiada właściwości pozwalające jej stanowić tak popularny półprodukt do biżuterii. Do właściwości tych należą: lekkość rozciągania się i powrotu do pierwotnej formy, elastyczność czy wytrzymałość na zerwanie.

Żyłki jubilerskie

Żyłka jubilerska stanowi podstawę niejednej bransoletki czy naszyjnika ozdabiającego elegancką kobietę. Jest ona wyjątkowym półproduktem, który stanowi bazę biżuterii a jednocześnie może ją ozdabiać.
Dzięki temu, że jest twardsza niż sznurek jubilerski łatwiej nakłada się na nią koraliki i elementy ozdobne jak zawieszki czy przekładki. Żyłki jubilerskie wykorzystamy zarówno w projektowaniu naszyjników, bransoletek jak i kolczyków. Jest solidna bazą, jest wytrzymała, nie zrywa się podczas użytkowania. Jest to także baza, która nie odkształca się podczas noszenia. Nadaje się do biżuterii noszonej przez alergików. 

Filtry

Sortuj wg:

Filtry są świetne, super że z nich korzystasz! Teraz masz ich za dużo, dlatego nie ma żadnego wyniku. Wyczyść kilka filtrów.