• Darmowa dostawa od 119 PLN
  • 100 dni na zwrot
  • Zyski dla stałych klientów
  • Zniżki do 90%
  • Darmowe kursy

To szklane, drobne koraliki, które produkowane są w Czechach. Cechą, która wyróżnia je spośród innych koralików szklanych jest przede wszystkim fakt, że wiercone są zawsze w dwóch miejscach Dzięki czemu stają się niezastąpione przy tworzeniu plecionych bransoletek, naszyjników czy kolczyków metodą beadingu.

Koraliki CZECHMATES™ - kolory i kształty

Ze względu na swoje oryginalne kształty i charakter koraliki dwudziurkowe świetnie sprawdzą się też w charakterze koralików wykończeniowych. Dostępne są w całej, przeogromnej gamie kolorystycznej i w różnych wersjach wykończenia: matowych, satynowych, błyszczących, metalicznych, brokatowych, neonowych, perłowych i wielu innych. Te drobne paciorki świetnie sprawdzą się w połączeniu z innymi, także drobnymi koralikami: Firepolish, TOHO czy Superduo lub niewielkimi kamieniami naturalnymi.

 

Czechmates System to przede wszystkim cztery podstawowe kształty:

  • Tile – to niewielkie, kwadratowe płytki w rozmiarze 6mm, z dwiema dziurkami z boku.

  • Triangle – czyli płaskie trójkąty w rozmiarze 6mm, wiercone podwójnie tuż przy podstawie trójkąta.

  • Crescent – to dziesięcio milimetrowe paciorki w kształcie półksiężyca, obie dziurki w przypadku tych produktów znajdują się w pobliżu środka „rogalika”. 

  • Dagger – kształcie kłów o długości 16mm, w których obie dziurki znajdują się jedna pod drugą przy węższym końcu.

  • Cabochon - okrągłe z jednej strony płaskie, z drugiej wypukłe. Wyglądem przypominają małe kaboszony.

 Do własnoręcznego wykonania biżuterii z użyciem tych koralików przydadzą się także żyłki lub nici jubilerskie, igły oraz klasyczne elementy wykończeniowe, takie jak końcówki do biżuterii, zapięcia czy kółeczka montażowe. Drobnych koralików możesz użyć nie tylko w klasycznych projektach wykorzystujących metodę beadingu, ale także w wielu innych, niekoniecznie aż tak skomplikowanych technikach. Świetnie sprawdzą się też nawleczone na gumkę czy linkę jubilerską, w postaci drobnych bransoletek lub jako elementy ozdobne w innych elementach biżuterii handmade. Inspirację do wykonania biżuterii tego typu możesz znaleźć na naszym blogu lub Instagramie.  

CZECHMATES™ Tile Bead

Ze względu na swój unikalny wzór Tile Beads to doskonałe koraliki do tworzenia płaskich bransoletek. Można z nich tworzyć niesamowicie równe kombinacje kolorystyczne. Jednak głównie wykorzystywane są właśnie na bransoletki, ponieważ ich płaski wzór, najładniej prezentuje się właśnie na ręce. Możesz również użyć ich do pracy z krosnem do koralików, albo łączyć z innymi koralikami do beadingu i uszyć kolczyki czy wisiory.  CzechMates Tile Beads to czeskie koraliki w kształcie kwadracików. Poukładane jeden obok drugiego, tworzą kafelkowy wzór. Wielkość tych koralików to 6mm i tak jak inne marki CzechMates mają dwie równolegle do siebie ułożone dziurki. Oczywiście w naszyjnikach też znajdzie się miejsce dla tych koralików. W połączeniu z TOHO, Daggers czy innymi koralikami do beadingu, można tworzyć nieskończenie wiele wzorów.

Filtry

Sortuj wg:

Wybierz kolor

Cena

Wybierz cenę

Cena od: Cena do:
1 - 24 z 92
Sortuj wg:
strona: z 4