• Darmowa dostawa od 119 PLN
  • 100 dni na zwrot
  • Zyski dla stałych klientów
  • Zniżki do 90%
  • Darmowe kursy

Koraliki CZECHMATES™

Koraliki CZECHMATES™ to szklane, drobne koraliki, które produkowane są w Czechach. Cechą, która wyróżnia je spośród innych koralików szklanych jest przede wszystkim fakt, że wiercone są zawsze w dwóch miejscach, dzięki czemu stają się niezastąpione przy tworzeniu plecionych bransoletek, naszyjników czy kolczyków metodą beadingu.


Koraliki CZECHMATES™ - kolory i kształty

Ze względu na swoje oryginalne kształty i charakter koraliki dwudziurkowe CZECHMATES™ świetnie sprawdzą się też w charakterze koralików wykończeniowych. Dostępne są w całej, przeogromnej gamie kolorystycznej i w różnych wersjach wykończenia: matowych, satynowych, błyszczących, metalicznych, brokatowych, neonowych, perłowych i wielu innych. Te drobne koraliki świetnie sprawdzą się w połączeniu z innymi, także drobnymi koralikami: Firepolish, TOHO czy Superduo lub niewielkimi kamieniami naturalnymi.

 

Koraliki Czechmates System to przede wszystkim cztery podstawowe kształty:

  •  Tile – to niewielkie, kwadratowe płytki w rozmiarze 6mm, z dwiema dziurkami z boku koralika.

  •  Triangle – czyli płaskie trójkąty w rozmiarze 6mm, wiercone podwójnie tuż przy podstawie trójkąta.

  •  Crescent – to dziesięciomilimetrowe koraliki w kształcie półksiężyca, obie dziurki w przypadku tych koralików znajdują się w pobliżu środka „rogalika”. 

  •  Dagger – koraliki w kształcie kłów o długości 16mm, w których obie dziurki znajdują się jedna pod drugą przy węższym końcu koralika.

  • Cabochon - okrągłe koraliki z jednej strany plaskie, z drugiej wypukłe. Wyglądem przypominają małe kaboszony

 Do własnoręcznego wykonania biżuterii z użyciem tych koralików przydadzą się także żyłki lub nici jubilerskie, igły oraz klasyczne elementy wykończeniowe, takie jak końcówki do biżuterii, zapięcia czy kółeczka montażowe. Drobnych koralików możesz użyć nie tylko w klasycznych projektach wykorzystujących metodę beadingu, ale także w wielu innych, niekoniecznie aż tak skomplikowanych technikach. Świetnie sprawdzą się też nawleczone na gumkę czy linkę jubilerską, w postaci drobnych bransoletek lub jako elementy ozdobne w innych elementach biżuterii handmade. Inspirację do wykonania biżuterii tego typu możesz znaleźć na naszym blogu lub Instagramie.  

Koraliki CZECHMATES™

Koraliki CZECHMATES™

Koraliki CZECHMATES™ to obowiązkowy punkt na liście zakupów każdego Rękodzielnika zakręconego na punkcie drobnych koralików! Są to drobne koraliki z dwiema dziurkami, dostępne w niezliczonej ilości kształtów, kolorów i wykończeń. Dzięki ich nietypowym kształtom i rozbudowanej kolorystyce można wykorzystać je w wielu różnych beadingowych (i nie tylko!) projektach. Czeskie Koraliki  CZECHMATES™ to przede wszystkim cztery podstawowe kształty: kwadratowe - Tile z dwoma dziurkami z boku koralika; Crescent - płaskie koraliki w kształcie półksiężyca; niewielkie trójkąty z dziurkami przy podstawie - Triangle oraz nieco większe elementy w kształcie kła, z dziurkami wierconymi w górnej części koralika – Dagger.

Filtry

Sortuj wg:

Wybierz kolor

Cena

Wybierz cenę

Cena od: Cena do:
1 - 24 z 469
Sortuj wg:
strona: z 20