• Darmowa dostawa od 119 PLN
  • 100 dni na zwrot
  • Zyski dla stałych klientów
  • Zniżki do 90%
  • Darmowe kursy

Nici do supełkowania z wyglądu przypominają normalne nieco grubsze nici, są wykonane z powszechnie używanego do ich wyrobu poliestru; - dlaczego więc nazywane są nićmi do supełkowania? Zagłębiając się w proces supełkowania, zrozumiemy dlaczego tak ważne jest, aby spełniały one podstawowe role niezbędne do tego procesu. Przede wszystkim muszą odegrać ważną  funkcję dla nici, jaką jest zapewnienie walorów estetycznych i użytkowych. Odpowiednio też muszą być wykończone chemicznie, mieć odpowiednią moc oraz jednorodny kolor, połysk i grubość. Te podstawowe cechy sprawią, że wielokrotnie przewiązywane i przewlekane przez male nierzadko szorstkie tunele koralików i kamieni, nie będą się strzępić, co jest ściśle powiązane z utratą mocy i urody. Nici do supełkowania  koralików posiadają informację na etykiecie TKT 20B i jest to poglądowe przedstawienie grubości gotowej nici. Numeracja tkt (ticket) jest handlowym systemem numeracji i w skrócie oznacza: im niższy numer tym grubsze nici. Następnym walorem tych nici jest ich odpowiednia sztywność i sprężystość oraz odpowiedni skręt, który zapobiega plątaniu i skręcaniu się nici podczas przewlekania. Supełkowanie, któremu chcemy poddać nici jubilerskie to nic innego, jak tylko przewiązywanie odpowiednie po każdym nawleczonym przez nas koraliku czy innym elemencie, po to, aby koraliki nie przesuwały się i prezentowaly się w określonych od siebie
odstępach. Powoduje to wizualną lekkość biżuterii, nie ocieranie się koralików czy kamieni o siebie oraz nie niszczenie nici wskutek ich ciągłego przesuwania się. Jak zrobić naszyjnik metodą supełkowania możemy zobaczyć na naszym blogu.
Mocne poliestrowe nici okażą się również całkiem uniwersalnymi nićmi w codziennym użyciu do naprawczych prac ręcznych z grubszą odzieżą, skórami, odzieżą dżinsową. To nici prawoskrętne, więc odpowiednie również do maszynowych igraszek z dżinsem, skórą i materiałami tapicerskimi. Ich połysk i trwały skręt oraz odporność na działanie promieni słonecznych mogą zaistnieć również jako szwy ozdobne przy przyszywaniu aplikacji i innych np. skórzanych elementów do torebek a także do wykorzystania w biżuterii koralikowej wszędzie tam, gdzie ich sztywność i giętkość dodatnio wpłynie na wygląd projektu.

Nici do supełkowania

Nici do supełkowania wykonane są z poliestru. Jako nici jubilerskie należą do nici grubszych, jednorodnie skręconych o niewielkim połysku zachowujące wyczuwalną sztywność. Supełki z nich wykonane są zwarte, nie przemieszczają się, a grubość jaką posiadają 0,6mm pozwala na utrzymanie w ryzach i na swoim miejscu supełkowanych elementów. Poliester jest wystarczająco mocnym włóknem, a im nici grubsze tym mocniejsze. Nici poliestrowe do supełkowania doskonale sobie poradzą zarówno z kamieniami jubilerskimi, metalowymi przekładkami z małymi otworami oraz różnorakimi koralikami. Supełkuje się głównie po to, aby tworzona przez nas biżuteria wyglądała lekko i zmysłowo a elementy dekoracyjne pozostawały trwale na zaplanowanym miejscu i nie przesuwały się po sznurze. Zapewniony zostaje w ten sposób komfort noszenia i dodatkowo niemożność przecierania się nici przez przesuwające się elementy.

Filtry

Sortuj wg:

Wybierz kolor

Cena

Wybierz cenę

Cena od: Cena do:
1 - 11 z 11
Sortuj wg:
strona: z 1