• Darmowa dostawa od 119 PLN
  • 100 dni na zwrot
  • Zyski dla stałych klientów
  • Zniżki do 90%
  • Darmowe kursy

Nici do supełkowania z wyglądu przypominają normalne, nieco grubsze nici. Są wykonane z powszechnie używanego do ich wyrobu poliestru. Zagłębiając się w proces supełkowania, zrozumiemy dlaczego tak ważny jest odpowiedni dobór materiału. Warto zainwestować w te wykończone chemicznie, które mają odpowiednią moc oraz jednorodny kolor, połysk i grubość. Te podstawowe cechy sprawią, że wielokrotnie przewiązywane i przewlekane przez male nierzadko szorstkie tunele koralików i kamieni, nie będą się strzępić, co jest ściśle powiązane z utratą mocy i urody.

Na szpulce jest podana informacja TKT 20B i jest to poglądowe przedstawienie grubości gotowej nici. Numeracja tkt (ticket) jest handlowym systemem numeracji i w skrócie oznacza: im niższy numer tym grubszy sznurek.

Dużym walorem tego produktu jest ich odpowiednia sztywność i sprężystość oraz odpowiedni skręt, który zapobiega plątaniu i skręcaniu się odcinków podczas przewlekania. Supełkowanie, to nic innego, jak wiązanie supełków po każdym nawleczonym przez nas koraliku czy innym elemencie, po to, aby koraliki nie przesuwały się i prezentowaly się w określonych od siebie odstępach. Powoduje to wizualną lekkość biżuterii, nie ocieranie się koralików czy kamieni o siebie oraz nie niszczenie bazy biżuterii wskutek ich ciągłego przesuwania się.
Jak zrobić naszyjnik tą metodą możecie zobaczyć na naszym blogu.

Mocne poliestrowe nici okażą się również całkiem uniwersalnym rozwiązaniem w codziennym użyciu do naprawczych prac ręcznych z grubszą odzieżą, skórami, odzieżą dżinsową. Charakteryzują się splotem prawoskrętnym, więc są odpowiednie również do maszynowych igraszek z dżinsem, skórą i materiałami tapicerskimi. Ich połysk i trwały skręt oraz odporność na działanie promieni słonecznych mogą zaistnieć również jako szwy ozdobne przy przyszywaniu aplikacji i innych np. skórzanych elementów do torebek a także do wykorzystania w biżuterii koralikowej wszędzie tam, gdzie ich sztywność i giętkość dodatnio wpłynie na wygląd projektu.

Nici do supełkowania

Nici do supełkowania wykonane są z poliestru. Jako nici jubilerskie należą do tych grubszych, jednorodnie skręconych o niewielkim połysku zachowujące wyczuwalną sztywność. Supełki z nich wykonane są zwarte, nie przemieszczają się, a grubość jaką posiadają 0,6mm pozwala na utrzymanie w ryzach i na swoim miejscu supełkowanych elementów. Poliester jest wystarczająco mocnym włóknem, a im grubsza oznowa tym są mocniejsze. Doskonale sobie poradzą zarówno z kamieniami jubilerskimi, metalowymi przekładkami z małymi otworami oraz różnorakimi koralikami. Supełkuje się głównie po to, aby tworzona przez nas biżuteria wyglądała lekko i zmysłowo a elementy dekoracyjne pozostawały trwale na zaplanowanym miejscu i nie przesuwały się po sznurze. Zapewniony zostaje w ten sposób komfort noszenia i dodatkowo niemożność przecierania się bazy przez przesuwające się elementy.

Filtry

Sortuj wg:

Wybierz kolor

Cena

Wybierz cenę

Cena od: Cena do:
1 - 3 z 3
Sortuj wg:
strona: z 1