• Darmowa dostawa od 119 PLN
  • 100 dni na zwrot
  • Zyski dla stałych klientów
  • Zniżki do 90%
  • Darmowe kursy

Akwamaryn

Pod względem składu chemicznego minerał akwamarynu to krzemian glinu i berylu. Naturalnie występujący posiada barwę niebieskozieloną, ciemnozieloną, jasnoniebieską lub ciemnoniebieską. W jubilerstwie preferowany jest jednak akwamaryn o zabarwieniu błękitnym. Aby pogłębić ten kolor lub zmienić jego odcień z zielonkawego na niebieski zwykle poddaje się go procesowi podgrzewania. Dodatkowo często jest nacinany równolegle do osi podłużnej kryształu, aby wydobyć jak najgłębszy odcień jego barwy. Akwamaryn do wyrobu biżuterii umiejętnie oszlifowany prezentuje w całej okazałości jeszcze jedną swoją cechę: dwubarwność; w zależności od kąta patrzenia jawi się on jako niebieski / zielonkawy albo bezbarwny.
W przeciwieństwie do szmaragdu, minerał akamarynu dość często można wydobyć w postaci nieskazitelnych egzemplarzy. Przeznacza się je wówczas na wysokiej klasy pierścionki, kolczyki, czy naszyjniki, a także wisiorki w formie naturalnych sześciobocznych kryształów. Transparentny  kamień idealnie nadaje się do techniki wire-wrapping z wykorzystaniem drutu jubilerskiego lub chainmaille na bazie kółeczek montażowych. Akwamaryn do biżuterii w postaci sznurów korali lub nieregularnych bryłek, które wybiera się raczej spośród kamieni nieprześwitujących i z inkluzjami.
Jeśli chcesz wykorzystać ten kamień do wykonania bransoletki wystarczy, że weźmiesz kawałek drutu pamięciowego, kilka przekładek np. w kolorze srebrnym i garść lustrzanych koralików Crystalove. Natomiast akwamaryn na gumce świetnie skomponuje się z niebieskim amazonitem lub chalcedonem. Jeśli wolisz bardziej stonowane rozwiązania, możesz także wykorzystać go do biżuterii z makramy, łącząc go np. z szarymi lub błękitnymi sznurkami.
Dlaczego Akwamaryn do wyrobu biżuterii jest dobrym wyborerm? Oprócz swojej urody, kamień ten jest też trwały i dość odporny na uderzenia (twardość 7,5-8,0 w skali Mohsa). Nie musisz zatem martwić się, że Twoje ulubione korale ulegną przypadkowemu uszkodzeniu. Pamiętaj jednak, że  niektóre okazy o zabarwieniu jasnoniebieskim i zielononiebieskim mogą blaknąć pod wpływem działania promieni słonecznych. Umieść zatem swój wybrany kamień z dala od słońca. Pomysły, jak przechowywać różne błyskotki znajdziesz na naszym blogu.

   

Akwamaryn

Akwamaryn

Akwamaryn to minerał należący do grupy berylów – jednych z najpiękniejszych i najczęściej poszukiwanych kamieni jubilerskich. Do tej samej rodziny należą także: szmaragd, morganit czy beryl gwiaździsty. Nazwa nawiązuje do charakterystycznego zielononiebieskiego koloru kryształów (po łacinie aqua marina oznacza "woda morska"). Akwamaryn do wyrobu biżuterii najwyżej ceniony jest jednak, gdy posiada głęboką błękitną albo ciemnoniebieską barwę i odznacza się transparentną lub przeświecającą strukturą. Mimo to na rynku spotkać można wiele ciekawie wybarwionych, nieprzezroczystych okazów, które równie atrakcyjnie prezentują się jako biżuteryjne ozdoby. My kochamy wszystkie akwamaryny i jesteśmy zdania, że w rękach Superhandmadowaca z wyobraźnią każdy z nich ma potencjał, aby zabłyszczeć. :)

Filtry

Sortuj wg:

Wybierz kolor

Cena

Wybierz cenę

Cena od: Cena do:
1 - 1 z 1
Sortuj wg:
strona: z 1