• Darmowa dostawa od 119 PLN
  • 100 dni na zwrot
  • Zyski dla stałych klientów
  • Zniżki do 90%
  • Darmowe kursy

Klej do biżuterii

Klej do biżuterii, to bardzo ważne narzędzie każdego rękodzielnika. Klej jest przydatny praktycznie w każdej technice tworzenia biżuterii. Najbardziej popularnym klejem jest Hasulith, który jest używany jako klej do kamieni a także jako klej do wklejania końcówek. Bardzo dobrze sprawdza się jako klej do elementów ze stali nierdzewnej. Do biżuterii wykonanej haftem koralikowym lub sutaszem, gdzie często wklejamy kamienie czy kryształki, polecany jest klej długoschnący. Ten typ kleju jest łatwiejszy w pracy, ponieważ daje nam możliwość wytarcia kleju, kiedy niechcący wyleje nam się za dużo. Dodatkowo jest bardziej trwały niż klej szybkoschnący. Klej jubilerski jest doskonałym łącznikiem elementów ozdobnych z filcem, na którym planujemy wykonać pracę. Ten sam klej do biżuterii możemy wykorzystać do wklejenia rzemieni czy chwostów w końcówki albo wklejenia kaboszonu do bazy.

Rodzaje klejów:

Podział ze względu na ilość składników:
*kleje jednoskładnikowe  -występują w jednej tubce, są to kleje
łatwe i szybkie w użyciu
*kleje dwuskładnikowe - kleje znajdują się w dwóch tubkach, efekt
daje połączenie składników z obydwóch tubek.

Kleje do klejenia biżuterii możemy także podzielić ze względu na materiały,
 które dane kleje łączą. I tak będą to kleje:
*do kamieni
*do plastiku
*do drewna
*do tkanin
*do metalu
*do styropianu
*do szkła
*do skóry itd.
Najpopularniejsze są kleje jubilerskie, które łączą w sobie możliwość sklejania wielu rodzajów tworzyw. W klejach jubilerskich możemy także wydzielić kleje szybkoschnące, które wiążą klejone powierzchnie w kilkanaście sekund lub minut, a także kleje długo schnące, którym ten sam proces zajmuje kilka do kilkunastu godzin.

Materiały z jakich są wykonane:
Zarówno Klej UHU do biżuterii jak i pozostałe rodzaje są produkowane z substancji, przy których należy zachować szczególną ostrożność. Zawsze trzeba czytać ostrzeżenie i inne informacje umieszczane na opakowaniach przez ich producentów. Są tam niezbędne porady o sposobie użytkowania oraz o środkach ostrożności jakie należy zachować podczas jego stosowania, bowiem często zawierają w sobie substancje szkodliwe, lotne czy łatwopalne, dlatego zawsze zachowujmy ostrożność podczas ich stosowania.

Kleje jubilerskie

Klej jubilerski

Dla tworzących biżuterię klej jubilerski to swoiste ABC warsztatu rękodzielniczego. Niezależnie od tego jaką techniką tworzymy biżuterię, to klej do biżuterii zawsze znajdzie w niej zastosowanie. Najważniejszą zasadą jest ta, że należy go zostawić na klejonym przedmiocie do dokładnego zaschnięcia. Jeśli zbyt wcześnie ruszymy klejony przedmiot, jego elementy mogą się przesunąć, przekrzywić, wypaść czy nawet zmienić kolor pod jego wpływem. Może tez na tym stracić estetyka całej pracy. Przy wyborze kleju, z którym będziemy pracować warto zwrócić uwagę na jego dozownik, a w szczególności na średnicę dozownika i jego precyzyjność. Innymi ważnymi cechami są:  przezroczystość, konsystencja a również zapach. Jednak najważniejszą, którą należy zapamiętać to czas schnięcia, jako że bywa różny dla poszczególnych typów kleju.

Filtry

Sortuj wg:

Wybierz kolor

Cena

Wybierz cenę

Cena od: Cena do:
1 - 10 z 10
Sortuj wg:
strona: z 1