• Darmowa dostawa od 119 PLN
  • 100 dni na zwrot
  • Zyski dla stałych klientów
  • Zniżki do 90%
  • Darmowe kursy


Klej do biżuterii służy do łączenia ze sobą różnych elementów. Najczęściej stosujemy go do wyrobu bransoletek i naszyjników z rzemieni czy sznurków jubilerskich. Stosujemy go wklejając sznurki albo rzemienie do zapięć metalowych, zapięć magnetycznych czy tez ozdobnych końcówek metalowych, którymi wykańczany jest produkt biżuteryjny. Często stosujemy go też do
wzmacniania różnego typu konstrukcji, węzłów czy pętelek. Na przykład wkraplamy kropelkę kleju  pod kulki zaciskowe. Metoda rękodzielnicza, w której klejenie jest niezbędne to haft sutaszowy. Najczęściej wykorzystuje się tutaj dwa kleje: do mocowania kaboszonów najlepszy jest klej szybkoschnący, a do przyklejenia całej pracy do podkładu najlepiej jest użyć kleju szewskiego. Kleje jubilerskie maja także zastosowanie w tworzeniu broszek czy kolczyków filcowych. Za jego  pomocą przyklejamy do bazy broszki jej filcowa podstawę, na którą wklejamy dalsze filcowe elementy lub koraliki drobne. Używanie kleju jubilerskiego w każdej technice wymaga
precyzji i pewnej ręki, a sklejane powierzchnie zawsze należy uprzednio dokładnie odtłuścić i oczyścić.

Rodzaje:

Podział ze względu na ilość składników:
*kleje jednoskładnikowe  -występują w jednej tubce, są to kleje
łatwe i szybkie w użyciu
*kleje dwuskładnikowe - kleje znajdują się w dwóch tubkach, efekt
daje połączenie składników z obydwóch tubek.

Kleje do klejenia biżuterii możemy także podzielić ze względu na materiały,
 które dane kleje łączą. I tak będą to kleje:
*do plastiku
*do drewna
*do tkanin
*do metalu
*do styropianu
*do szkła
*do skóry itd.
Najpopularniejsze są kleje jubilerskie, które łączą w sobie możliwość sklejania wielu rodzajów tworzyw. W klejach jubilerskich możemy także wydzielić kleje szybkoschnące, które wiążą klejone powierzchnie w kilkanaście sekund lub minut, a także kleje długo schnące, którym ten sam proces zajmuje kilka do kilkunastu godzin.

Materiały z jakich są wykonane:
Zarówno Klej UHU do biżuterii jak i pozostałe rodzaje są produkowane z substancji, przy których należy zachować szczególną ostrożność. Zawsze trzeba czytać ostrzeżenie i inne informacje umieszczane na opakowaniach przez ich producentów.. Są tam niezbędne porady o sposobie użytkowania oraz o środkach ostrożności jakie należy zachować podczas jego stosowania, bowiem często zawierają w sobie substancje szkodliwe, lotne czy łatwopalne, dlatego zawsze zachowujmy ostrożność podczas ich stosowania.

Kleje jubilerskie

Dla tworzących biżuterię kleje to swoiste ABC warsztatu rękodzielniczego. Niezależnie od tego jaką techniką tworzymy biżuterię, to klej jubilerski zawsze znajdzie w niej zastosowanie. Najważniejszą zasadą jest ta, że zawsze należy go zostawić na klejonym przedmiocie do dokładnego zaschnięcia. Jeśli zbyt wcześnie ruszymy klejony przedmiot, jego elementy mogą się przesunąć, przekrzywić, wypaść czy nawet zmienić kolor pod jego wpływem. Może tez na tym stracić estetyka całej pracy. Przy wyborze kleju, z którym będziemy pracować warto zwrócić uwagę na jego dozownik, a w szczególności na średnicę dozownika i jego precyzyjność. Innymi ważnymi cechami są:  przezroczystość, konsystencja a również zapach. Jednak najważniejszą, którą należy zapamiętać to czas schnięcia, jako że bywa różny dla poszczególnych typów kleju.

Filtry

Sortuj wg:

Wybierz kolor

Cena

Wybierz cenę

Cena od: Cena do:
Marka

Marka

1 - 3 z 3
Sortuj wg:
strona: z 1