• Darmowa dostawa od 119 PLN
  • 100 dni na zwrot
  • Zyski dla stałych klientów
  • Zniżki do 90%
  • Darmowe kursy

Klej do biżuterii

To bardzo ważne narzędzie każdego rękodzielnika. Jest przydatny praktycznie w każdej technice tworzenia biżuterii. Najbardziej popularnym klejem jest Hasulith, który jest często używany w pracy z kamieniami, a także do wiązania końcówek ze sznurkami. Bardzo dobrze sprawdza się do sklejania elementów ze stali nierdzewnej. Do biżuterii wykonanej haftem koralikowym lub sutaszem, gdzie często dokładamy kamienie czy kryształki, polecany jest lepik długoschnący. Ten typ jest łatwiejszy w pracy, ponieważ daje nam możliwość wytarcia nadmiaru, kiedy niechcący wyleje nam się za dużo. Dodatkowo jest bardziej trwały niż szybkoschnący. Klej jubilerski jest doskonałym łącznikiem elementów ozdobnych z filcem, na którym planujemy wykonać pracę. Ten sam lepik możemy wykorzystać do rzemieni czy chwostów łącząc je z końcówkiami albo kaboszonów z bazami.

Rodzaje klejów:

Podział ze względu na ilość składników:
*jednoskładnikowe  - występują w jednej tubce, są łatwe i szybkie w użyciu. Ich rozpoznawalną cechą jest to, że wiążą klejone powierzchnie w kilkanaście sekund lub minut
*dwuskładnikowe - znajdują się w dwóch tubkach, efekt daje połączenie składników. Proces łączenia trwa kilka lub nawet kilkunaście godzin.

Podział ze względu na łączone materiały:
*do kamieni
*do plastiku
*do drewna
*do tkanin
*do metalu
*do styropianu
*do szkła
*do skóry itd.

Podział ze względu na sład produktu:
Są produkowane z substancji, przy których należy zachować szczególną ostrożność. Wskazane jest by czytać ostrzeżenie i inne informacje umieszczane na opakowaniach przez ich producentów. Są tam niezbędne porady o sposobie użytkowania oraz o środkach ostrożności jakie należy zachować podczas jego stosowania, bowiem często zawierają w sobie substancje szkodliwe, lotne czy łatwopalne, dlatego zawsze zachowujmy ostrożność podczas ich stosowania.

Kleje jubilerskie

Dla tworzących biżuterię to swoiste ABC warsztatu rękodzielniczego. Niezależnie od tego jaką techniką tworzymy biżuterię, to zawsze znajdzie w niej zastosowanie. Najważniejszą zasadą jest ta, że należy go zostawić na przedmiocie do dokładnego zaschnięcia. Jeśli zbyt wcześnie ruszymy łączony przedmiot, jego elementy mogą się przesunąć, przekrzywić, wypaść czy nawet zmienić kolor pod jego wpływem. Może na tym stracić estetyka całej pracy. Przy wyborze lapiku, z którym będziemy pracować warto zwrócić uwagę na jego dozownik, a w szczególności na średnicę dozownika i jego precyzyjność. Innymi ważnymi cechami są:  przezroczystość, konsystencja a również zapach. Jednak najważniejszą, którą należy zapamiętać to czas schnięcia, jako że bywa różny dla poszczególnych typów klejów.

Filtry

Sortuj wg:

Wybierz kolor

Cena

Wybierz cenę

Cena od: Cena do:
1 - 9 z 9
Sortuj wg:
strona: z 1