• Darmowa dostawa od 119 PLN
  • 100 dni na zwrot
  • Zyski dla stałych klientów
  • Zniżki do 90%
  • Darmowe kursy

Nakładki do biżuterii są produktami, którymi maskujemy otwór oraz okolice otwóru w koralikach. Są używane przy tworzeniu naszyjników, bransoletek czy kolczyków, ale także podczas wytwarzania zakładek do książek czy breloków. Zakładamy ją bezpośrednio na koralik, w taki sposób, by koraliki stykały się powierzchniami. W sznurze koralików umieszczonych na lince jubilerskiej każdy koralik z obu stron może być zabezpieczony. Pomiędzy koralikami możemy umieścić inne elementy ozdobne jak przekładki czy kulki gładkie bądź ażurowe. Nakładki na koraliki bardzo często są komponentem używanym w procesie tworzenia kolczyków. By wykonać takie kolczyki wystarczy na szpilce umieścić miseczkę, następnie koralik. Kroki powtarzamy zgadnie z pomysłem. Odcinamy szpilkę na długość około 1 centymetra od jej końca i formujemy z niej oczko. Oczko podczepiamy do bigla. Ważnym czynnikiem w wykonywaniu prac jubilerskich przy pomocy omawianych ornamentów jest dopasowanie ich do wielkości koralika.

Możemy wyróżnić miseczki o różnych wielkościach, wykonane z różnych metali oraz ozdobne bądź proste. Proste, bez fakturowanej powierzchni nazywane są popularnie miseczkami. Miseczki pasują do stylu minimalistycznego oraz w stylu casual. Te o ozdobnej powierzchni idealnie nadają się do stylu eleganckiego na wielkie wyjścia lub do podarowana bliskiej osobie w prezencie. Czapeczki do koralików z ornamentem będą też idealne do biżuterii w stylizacjach ślubnych. Wielkość warto by była dobrze dopasowana do koralika, do którego ma przylegać. Nie może być zbyt duża, ponieważ będzie wystawała poza obwód jego obwód i zaburzy estetykę produktu. Lepiej by nie była także zbyt mała, nie spełni wtedy swojej roli. Są z różnego rodzaju stopów metali. Od składu stopu zależy kolor metalu. Najczęściej używanymi i lubianymi przez rękodzielników są nakładki na koraliki w kolorach srebrnym, złotym, miedzianym i w kolorze starego złota oraz wykonane ze stali chirurgicznej.

Te elementy ozdobne są wykonane ze metali. Zazwyczaj są to mieszanki metali lub stal. Różny kolor produktu, zależy od składu stopu.

Nakładki do biżuterii

Nakładki do biżuterii to uniwersalny komponent do jej produkcji. Jest wykonany z metalu o różnej kolorystyce i fakturze powierzchni. Bywają takie mocno zdobione ornamentami oraz zupełnie gładkie, jak popularne miseczki. Szeroki wybór daje projektantowi możliwość  odpowiedniego stylu wykonywanego projektu. Pięknie prezentują się zarówno na kulistych koralikach wykonanych z naturalnych minerałów jak i z kulek szklanych (crackle, koraliki powlekane), akrylowych czy zamszowych. Te o delikatnej fakturze pięknie komponują się z perłami szklanymi podkreślając ich urodę i delikatność. Czapeczki do koralików mogą przybierać struktury różnych obiektów: mogą przypominać liście, płatki śniegu, kwiaty i inne. Ozdoby te wzbogacą estetycznie każdy rodzaj biżuterii dodając jej szyku i elegancji.

Filtry

Sortuj wg:

Wybierz kolor

Cena

Wybierz cenę

Cena od: Cena do:
1 - 5 z 5
Sortuj wg:
strona: z 1