• Darmowa dostawa od 119 PLN
  • 100 dni na zwrot
  • Zyski dla stałych klientów
  • Zniżki do 90%
  • Darmowe kursy

Zapięcia toggle to kolejny rodzaj zapięć do biżuterii. Niebanalny wygląd każdego z nich sprawił, że wiele osób zajmujących się rękodziełem sięga właśnie po te półfabrykaty. Zapięcia typu toggle składają się zawsze z dwóch części: kółeczka / ogniwka i elementu który służy jako zapięcie (najczęściej przypomina on pałeczkę, którą przekładamy przez ogniwko). Pałeczka ma większą długość niż średnica kółeczka dlatego nie musimy się obawiać, że całość się rozepnie lub będzie wypadać. Zapięcia te mają przeróżne kształty od najprostszych poprzez delikatnie zdobione i o kształtach geometrycznych, aż po zapięcia w kształcie kotów, rybek, kwiatów, gwiazdek, listków, serduszek i motylków. Występują one również w rozmaitych odmianach kolorystycznych między innymi srebrnym, srebrnym oksydowanym, złotym, miedzianym, czarnym lub w kolorze starego złota. Twórcy ręcznie robionej biżuterii nie mają problemu by dobrać właściwe zapięcie do realizowanego pomysłu. Zapięcia toggle używane są do wykańczania naszyjników i bransoletek. W tych ostatnich są najbardziej popularne. W bransoletkach możemy łatwo uwidocznić fantazyjne zapięcie. W naszyjnikach  - ze względu na to, że zapięcie umieszczone jest najczęściej na karku jest to utrudnione. Do takich zapięć jak toggle możemy także dobrać różne ciekawe zawieszki i dzięki temu dodatkowo udekorować i spersonalizować bransoletkę.

Z czego są wykonane:
Zapięcia toggle podobnie jak wiele innych zapięć (na przykład karabińczyki, federingi, zapięcia magnetyczne) wykonane są najczęściej z metalu lub stopów różnych metali.  Wśród nich najpowszechniejszym jest miedź, ale występują również mosiądz, srebro, brąz i inne.

Podział zapięć toggle:
Zapięcia te można podzielić według dwóch głównych kategorii.
*ze względu na mocowanie:
- z oczkiem / z uchwytem: najczęściej spotykany rodzaj zapięć toggle, na końcach obydwóch elementów posiadają oczka, do których mocujemy kółeczka lub bezpośrednio zaczepiamy końce biżuterii
- do wklejania: są one rzadziej spotykane; na końcach posiadają elementy, w które możemy wkleić końcówki różnego rodzaju sznurków i rzemieni.
*ze względu na kształt:
- proste: złożone są tylko z prostego kółeczka i przekładki (pałeczki); najlepiej dopełnią prostą i minimalistyczną biżuterię lub też taką, która już posiada inne, wyraźne ozdoby
- ozdobne : występują w rozmaitych kształtach i ozdabiane są różnymi ornamentami

Zapięcia toggle

Świat półfabrykatów do wykonywania biżuterii własnoręcznej jest bardzo inspirujący i cały czas się zachwyca czymś nowym. Wiele kobiet pokochało ręcznie wykonywane przedmioty, a w szczególności biżuterię hand made. Dzięki takim ozdobom mogą wyrazić siebie i posiadać coś naprawdę wyjątkowego. Nic więc dziwnego, że również wśród zapięć do biżuterii powstało tak wiele różnych nowych wzorów i typów. Jednym z nich są zapięcia zwane toggle. Są one efektowe i mogą występować w najróżniejszych kształtach. Cechą charakterystyczną zapięcia toggle jest to, że składają się z dwóch elementów - kółka i pałeczki. Takimi zapięciami możemy nie tylko wykończyć, ale bardzo gustownie i oryginalnie ozdobić wykonywaną biżuterię. Występuje tak dużo wzorów zapięć toggle, że z pewnością dobór odpowiedniego do własnego projektu nie jest problemem.