• Darmowa dostawa od 119 PLN
  • 100 dni na zwrot
  • Zyski dla stałych klientów
  • Zniżki do 90%
  • Darmowe kursy

Koraliki dwudziurkowe GemDuo

Nie bez kozery zostały nazwane przez producenta klejnotem, bo to trochę taki diament wśród drobnych koralików. Wyróżnia je kształt, który odbiega od tradycyjnych obłości i jest rombem oraz jego wielkość pozwalająca na konkretne, wyraźne trybiki układające się w zaplanowane projekty. Ważne i godne podkreślenia są boczne ścianki, tak wyprofilowane, że ściśle i równo przylegają do siebie, a nitki które je trzymają nie są widoczne i powodują, że biżuteria miękko, falująco dopasowuje się do ciała i nie jest sztywna.

Oprócz kształtu, opisanego powyżej, dodatkowym ich walorem są kolory, wśrod których znajdziemy mnóstwo odcieni z powłokami gładkimi, mieniącymi się oraz nakrapianymi i łączonymi w różne wzory. Wszystko jest tak pomyślane, aby w masie stworzyła się niemonotonna bryła lub dające się dopasować pojedyńczo koraliki do wielu elementów, również metalowych a także nici, sznurków sutaszowych i kamieni. Koraliki GemDuo występują w bardzo szerokiej gamie kolorystycznej. Podobnie jak inne, znajdziemy takie w wybarwieniu AB, matowym, dwkukolorowym oraz transparentnym.

Wszystkie te walory zawarte są w maleńkim szklanym cudeńku o wymiarze 8x5mm, który napotkany samotnie pewnie wylądował by w koszu, a w masie ma moc i przeistacza się w piękną biżuterię. Na pewno będą miały znaczący udział w tworzeniu biżuterii z motywami kwiatowymi i geometrycznymi. Jeśli więc zamarzą nam się kolczyki w kształcie róży pustyni, to GemDuo są niezastąpione. Poza tym geometryczne wzory, w których kolory rombów odegrają główną rolę tworząc pasy, trójkąty, ukosy – są świetnym pomysłem na bransoletki o różnych szerokościach, tym bardziej, że wśrod półfabrykatów do tworzenia biżuterii znajdziemy końcówki o długości nawet 40mm. Troskliwie wykończone, połyskliwe ładnie skomponują się z błyszczącymi sznurkami sutaszowymi w technice sutaszu, w której królują zawijasy i esy-floresy. Kształt rombu świetnie układa się w rozety, więc i w tej biżuterii znajdzie swoje miejsce. Natomiast dzięki swoim półmilimetrowym otworom może być z powodzeniem użyty w biżuterii makramowej, przy sznurkach do takiej lub nieco większej średnicy. Ponieważ spód koralika jest płaski, idealnie przylega do ciała lub do zasklepiającej powierzchni, ale też z tego powodu może posłużyć jako dżety, jeśli chcemy ozdobić nim wyroby galanteryjne, obuwie i odzież.

Koraliki GEMDUO™

To klejnociki MATUBO w kształcie niezwykłego rombu o ściętych ściankach pomniejszających wierzchołek to właśnie GemDuo. W wyniku takiego zabiegu światło kumuluje się na szczycie i iluzjonistycznie element jest jaśniejszy od okalających go boków. Kształt i kolory pozwalają na tworzenie biżuterii z fragmentami w kształcie rozetek, kwiatów, ukosów, zygzaków, szlaczków i koron, szczególnie w beadingu, który jest techniką o niekończących się pomysłach. Romby umieszczane w bransoletkach, hokerach i naszyjnikach, pozwalają ściśle łączyć się nie tylko ze sobą ale też z kamieniami, z koralikami w kształcie sopli, oliwek i zwykłymi okrągłymi o różnych rozmiarach. Te czeskie szkiełka doskonale dadzą się wkomponować w szydełkową biżuterię frywolitkową i sutasz a także pomysłowo i z delikatną nutą udekorują  garderobę oraz galanterię.

Filtry

Sortuj wg:

Wybierz kolor

Cena

Wybierz cenę

Cena od: Cena do:
1 - 24 z 114
Sortuj wg:
strona: z 5