Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

SuperDuo

( ilość produktów: 72 )

Koraliki SuperDuo to chyba najpopularniejsze wśród twórców biżuterii koraliki dwudziurkowe. Są to owalne koraliki w kształcie wrzeciona, lekko spłaszczone na końcach, z dziurkami na obu końcach koralika. Ich niezwykle szeroka gama kolorystyczna i ogrom różnych rodzajów wykończenia w połączeniu z precyzją wykonania sprawia, że stają się punktem obowiązkowym na każdej Superhandmadowej liście zakupów. Stosuje się je najczęściej w technice beadingu, lub rzadziej sutaszu, a dzięki swojej budowie są doskonałą bazą do różnego rodzaju przestrzennych plecionek. Te dwudziurkowe czeskie koraliki można wykorzystać do tworzenia prostych, minimalistycznych naszyjników, kolczyków i bransoletek, łącząc je na przykład z koralikami TOHO czy też drobnymi kamieniami naturalnymi.  

Dwudziurkowe SuperDuo?

To ten element, bez którego ciężko wyobrazić sobie wiele beadingowych projektów. Niewielkie i szklane są absolutnie niezastąpione w każdym bardziej wymagającym projekcie wyplatanym z drobnych koralików. Ich budowa pozwala na wykorzystanie między innymi w trójwymiarowych, przestrzennych projektach, a dzięki swojej szerokiej gamie kolorystycznej mogą być wykorzystane w pracach w nawiązujących do różnych stylów i stworzonych w różnej kolorystyce. Koraliki te są uwielbiane przez Superhandmadowców ? przede wszystkim za wysoką precyzję wykonania oraz trwałość.

Drobne SuperDuo mają kształt wrzeciona, czyli owalu lekko spłaszczonego po bokach. Są to szklane koraliki dwudziurkowe, otwory znajdują się na obu spłaszczonych końcach o wymiarach 2,5x5 mm, natomiast wielkość obu otworów to ok. 0,8-0,9mm.

Dostępne są w naprawdę wielu różnych kolorach oraz w dużej ilości różnorodnych opcji wykończenia ? znajdziemy wśród nich między innymi matowe, imitujące kamienie naturalne (hybrid), mleczne, lustrzane, z efektem AB, opalizujące lub częściowo opalizujące (celsian), transparentne, satynowe (metallic suede), marmurkowe (tweedy), pastelowe, metaliczne lub perłowe. Stanowią doskonałe uzupełnienie innych drobnych koralików, takich jak TOHO, Czechmates czy Firepolish, jednak ich użycie nie jest konieczne ? możesz stworzyć wiele super projektów z wykorzystaniem jedynie koralików tego typu.

Czeskie koraliki SuperDuo

Pochodzące z Czech dwudziurkowe cudeńka znajdują zastosowanie najczęściej w technice beadingu, bead crotchetingu (szydełko i kordonek) lub innych technikach wykorzystujących przede wszystkim najdrobniejsze koraliki. Bez problemu można zastosować je również w prostych naszyjnikach, bransoletkach lub kolczykach. Żeby wykonać prostą bransoletkę z SuperDuo wystarczy wybrać najbardziej pasujący nam kolor koralików i nawlec je na dwa kawałki linki jubilerskiej, co drugi koralik dodając jeden drobny koralik TOHO 15/0, a następnie wykończyć linkę za pomocą łapaczek i stoperów, dodać zapięcie i bransoletka gotowa! Takie i podobne inspiracje na biżuterię z wykorzystaniem tych zmyślnych koralików możesz znaleźć na pasartowym blogu albo Instagramie.  

pixel