Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

GEMDUO

( ilość produktów: 63 )

To klejnociki MATUBO w kształcie niezwykłego rombu o ściętych ściankach pomniejszających wierzchołek to właśnie GemDuo. W wyniku takiego zabiegu światło kumuluje się na szczycie i iluzjonistycznie element jest jaśniejszy od okalających go boków. Kształt i kolory pozwalają na tworzenie biżuterii z fragmentami w kształcie rozetek, kwiatów, ukosów, zygzaków, szlaczków i koron, szczególnie w beadingu, który jest techniką o niekończących się pomysłach. Romby umieszczane w bransoletkach, hokerach i naszyjnikach, pozwalają ściśle łączyć się nie tylko ze sobą ale też z kamieniami, z koralikami w kształcie sopli, oliwek i zwykłymi okrągłymi o różnych rozmiarach. Te czeskie szkiełka doskonale dadzą się wkomponować w szydełkową biżuterię frywolitkową i sutasz a także pomysłowo i z delikatną nutą udekorują  garderobę oraz galanterię.

Koraliki dwudziurkowe GemDuo

Nie bez kozery zostały nazwane przez producenta klejnotem, bo to trochę taki diament wśród drobnych koralików. Wyróżnia je kształt, który odbiega od tradycyjnych obłości i jest rombem oraz jego wielkość pozwalająca na konkretne, wyraźne trybiki układające się w zaplanowane projekty. Ważne i godne podkreślenia są boczne ścianki, tak wyprofilowane, że ściśle i równo przylegają do siebie, a nitki które je trzymają nie są widoczne i powodują, że biżuteria miękko, falująco dopasowuje się do ciała i nie jest sztywna.

Oprócz kształtu, opisanego powyżej, dodatkowym ich walorem są kolory, wśrod których znajdziemy mnóstwo odcieni z powłokami gładkimi, mieniącymi się oraz nakrapianymi i łączonymi w różne wzory. Wszystko jest tak pomyślane, aby w masie stworzyła się niemonotonna bryła lub dające się dopasować pojedyńczo koraliki do wielu elementów, również metalowych a także nici, sznurków sutaszowych i kamieni. Koraliki GemDuo występują w bardzo szerokiej gamie kolorystycznej. Podobnie jak inne, znajdziemy takie w wybarwieniu AB, matowym, dwkukolorowym oraz transparentnym.

Wszystkie te walory zawarte są w maleńkim szklanym cudeńku o wymiarze 8x5mm, który napotkany samotnie pewnie wylądował by w koszu, a w masie ma moc i przeistacza się w piękną biżuterię. Na pewno będą miały znaczący udział w tworzeniu biżuterii z motywami kwiatowymi i geometrycznymi. Jeśli więc zamarzą nam się kolczyki w kształcie róży pustyni, to GemDuo są niezastąpione. Poza tym geometryczne wzory, w których kolory rombów odegrają główną rolę tworząc pasy, trójkąty, ukosy ? są świetnym pomysłem na bransoletki o różnych szerokościach, tym bardziej, że wśrod półfabrykatów do tworzenia biżuterii znajdziemy końcówki o długości nawet 40mm. Troskliwie wykończone, połyskliwe ładnie skomponują się z błyszczącymi sznurkami sutaszowymi w technice sutaszu, w której królują zawijasy i esy-floresy. Kształt rombu świetnie układa się w rozety, więc i w tej biżuterii znajdzie swoje miejsce. Natomiast dzięki swoim półmilimetrowym otworom może być z powodzeniem użyty w biżuterii makramowej, przy sznurkach do takiej lub nieco większej średnicy. Ponieważ spód koralika jest płaski, idealnie przylega do ciała lub do zasklepiającej powierzchni, ale też z tego powodu może posłużyć jako dżety, jeśli chcemy ozdobić nim wyroby galanteryjne, obuwie i odzież.

pixel