Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

GINKO

( ilość produktów: 61 )

Ginko należą do produktów z firmy Matubo i są koralikami powielającymi cechy podstawowe tej grupy. Są dwudziurkowe, z dobrej jakości szkła i wypielęgnowane w kształtach i w kolorach. Zasadniczą jednak cechą, która je różni od pozostałych jest ich postać. Przemyślana, pozwalająca na łączenie ze sobą nie tylko koralików Matubo ale też pozostałych w różnych kształtach i wzorach. Koraliki dwudziurkowe Ginko są w kształcie przypominającym liść miłorzębu z bardzo precyzyjnie wciętymi bokami, ulokowanymi w nich dziurkami i elegancko wyszlifowanymi kantami. Wszystko po to, aby pomysły na handmadową biżuterię nie miały końca. Dodatkowo, taka forma produktu pozwala na łatwe budowanie biżuterii nie tylko płaskiej, ale i przestrzennej.

Czeskie koraliki Ginko

Pochądzące od Matubo wyróżniają się spośrod pozostałych kształtem, który przypomna liść miłorzębu. Są nieco większe od innych, a nadany im profil powoduje, że ich obecność w pracach jest widoczna. Jest to ważne, kiedy mamy w zamyśle tworzenie biżuterii z motywami roślinnymi, na przykład kwiatami lub ich płatkami lub wprowadzamy w ich sąsiedztwo inny kształt ozdobnika. Poza tym łączone ze sobą są sporą atrakcją zwłaszcza jeśli zdecydujemy się na grę kolorami. Zobaczymy, że ta sama bransoletka, w której zmieniamy układ kolorystyczny koralików przyjmuje różne oblicza. Mało tego ? łatwo ją wykonać, ale spośród półfabrykatów do tworzenia biżuterii konieczna jest wygodna igła jubilerska, mocne, sprężyste nici i.... - zresztą zobaczcie sami na naszym blogu. Prawda, że łatwo i szybko? :)

Nieco trudniej i wolniej będzie przebiegało powstawanie biżuterii, w której będziemy je łączyć z drobnymi TOHO, kamieniami o wymyślnych formach, czy budując biżuterię przestrzenną. Ciekawym rezultatem może być utrzymanie jednej tonacji kolorystycznej przy użyciu koraliczków o różnych kształtach i wielkościach. Jest to możliwe, bo te drobne cudeńka występują w bardzo wielu kolorach i rodzajach wykończenia. Często są takie same ? jak na przykład te z towarzystwa Matubo lub bardzo do siebie podobne. Poprzez swój kształt pozwalają też na tworzenie atrakcyjnych ramek zarówno w biżuterii prostej, jak np. bransoletki czy też okrągłej, np. w kolczykach czy wisiorkach. Ginko to również atrakcyjne elementy dla biżuterii sutaszowej, szczególnie tej z dużymi kamieniami, w której pomagają na łagodne przejście od największego do najmniejszego. Dobrane kolorystycznie i rodzajowo sznurki do sutaszu pozwolą na elegancko wyglądające i przemyślane połączenia. Te ozdobne szklane liście nadają się do biżuteryjnych zwieńczeń lub połączeń z chwostami, pomponikami i zawieszkami w kształcie kwiatków. Widzimy więc, że ten mały koralik ma naprawdę duże możliwości.

pixel