• Darmowa dostawa od 119 PLN
  • 100 dni na zwrot
  • Zyski dla stałych klientów
  • Zniżki do 90%
  • Darmowe kursy

Dysk kumihimo to niewielki okrąg wykonany z pianki, na którego obwodzie znajdują się najczęściej trzydzieści dwa nacięcia. W tych właśnie nacięciach umieszczamy końcówki kolorowych sznurków, z których wyplatamy bransoletki czy naszyjniki – nacięcia zatrzymują je bezpiecznie na miejscu. Dyski kumihimo dostępne są w wersji standardowej i mini. Technika wyplatania na dysku kumihimo, która przywędrowała do nas z Japonii, polega na przekładaniu kilku sznurków lub nici po okręgu w taki sposób, żeby nici, zaczepiając o siebie, tworzyły fantazyjne plecionki. Możemy użyć ośmiu, dwunastu, szesnastu czy nawet dwudziestu, dwudziestu czterech sznurków. W sieci możecie znaleźć mnóstwo gotowych wzorów. To naprawdę proste i niesamowicie wciągające – wystarczy spróbować! Wyplatać możemy zresztą nie tylko ze sznurka – bransoletki kumihimo można stworzyć też z nawleczonych na grubszą nić lub kordonek koralików, cieńszych rzemieni czy nawet drutu! Dysk kumihimo to też świetny sposób na stworzenie niesamowitych, długich koralikowych lariatów czy naszyjników, na przykład z koralików TOHO. To świetna alternatywa dla sznurów szydełkowo-koralikowych. Dysk kumihimo pozwala na wykonanie zarówno kolorowych i leciutkich letnich bransoletek ze sznurka satynowego lub sznurków bawełnianych jak i bardzo eleganckiej i szykownej biżuterii, wyplatanej z, na przykład, kamieni naturalnych. Możliwości wykorzystania dysku kumihimo są naprawdę ogromne – wystarczy odrobina chęci i wolnego czasu. No i oczywiście sznurków ;).

 

Oprócz klasycznych dysków kumihimo możemy spotkać się też z tak zwanymi talerzami do kumihimo, czyli kumihimo plate, które od dysków różnią się przede wszystkim kształtem – są kwadratowe, a nie okrągłe. Dzięki temu pozwalają na tworzenie bransoletek płaskich lub prostokątnych w przekroju w przeciwieństwie do klasycznych, okrągłych sznurów tworzonych na dysku. Zasada ich tworzenia jest bardzo podobna – zamiast przekładać sznurki po okręgu, przeplatamy je na zmianę sznurkami z innego boku kwadratu. Piękne i niebanalne bransoletki powstaną niezależnie od tego, jaki rodzaj kumihimo wybierzesz!

 

Dokładną instrukcję wyplatania na dysku kumihimo oraz kursy na najróżniejsze rodzaje bransoletek możecie znaleźć na naszym blogu.  

Dyski kumihimo

Technika wyplatania na dysku kumihimo z kolorowych sznurków przywędrowała do nas z Japonii, gdzie służyła głównie do wyplatania pięknych jedwabnych pasów i sznurów. Współcześnie dysk kumihimo stosowany jest najczęściej do tworzenia rozmaitych typów biżuterii: kolorowych, pachnących latem i słońcem bransoletek, leciutkich, barwnych naszyjników, czy też długich, eleganckich lariatów lub delikatnych kolczyków. Dysk kumihimo może stanowić też alternatywę dla typowych sznurów szydełkowo-koralikowych, pozwala bowiem stworzyć bransoletki z koralików, podobne do tych wykonywanych na szydełku, jednak powstające o wiele szybciej i nie wymagające tak dużego doświadczenia w tworzeniu biżuterii. Poza tym wyplatanie na dysku kumihimo to sama przyjemność – i to jaka wciągająca!