Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Akrylowe

( ilość produktów: 20 )

Koraliki akrylowe to bardzo popularne materiały do wykonywania biżuterii. Powstały między innymi aby umożliwić początkującym twórcom biżuterii zapoznanie się z różnymi technikami tworzenia. Dzięki niskiemu kosztowi zakupu można dzięki nim popróbować różnych technik wyrobu biżuterii hand-made. Różnorodność ozdób akrylowych sprawia, że można wyczarować z nich ciekawe i oryginalne ozdoby. Idealnie łączą się z innymi materiałami ? na przykład drewnianymi czy perłowymi, tworząc razem spójną całość. Sprawdzają się także w takich rodzajach biżuterii jak kolczyki, bransoletki aż po naszyjniki i wisiory. Przy odrobinie umiejętności każdy może stworzyć z nich coś oryginalnego i przyciągającego uwagę.

Koraliki akrylowe to materiały uniwersalne i bardzo często wykorzystywane do wykonywania biżuterii. Mogą powstać z nich piękne kolczyki, bransoletki, wisiory, naszyjniki, ale także i inne ozdoby. Są  lekkie dzięki temu można wykonać z nich nawet duże prace: na przykład naszyjniki z dużych kul, czy z mnogą ilością elementów. Występują praktycznie w każdym kształcie i kolorze (również w kolorach metalicznych) co ułatwia proces tworzenia. Wśród ogromnego wyboru tych ozdobnych elementów każdy znajdzie coś dla siebie. W delikatnej dziewczęcej biżuterii idealnie sprawdzą się koraliki o kształcie kwiatów, listków i w pastelowych kolorach. Najmłodszym spodobają się koraliczki z literkami, a z elementów pokrytych metaliczną warstwą, przypominających np. kolce i ćwieki stworzyć można stylizacje rockowe. Te produkty najczęściej wykorzystywane są w prostych technikach hand-made czyli biżuterii tworzonej poprzez nawlekanie i składanie różnych elementów.

Wykonane są z tworzyw sztucznych, których głównym składnikiem jest polimer. Materiał ten jest bardzo podatny na barwienie, powlekanie oraz szlifowanie. Dzięki temu uzyskuje się wiele ciekawych kształtów i efektów kolorystycznych . Poprzez barwienie i powlekanie różnymi substancjami mogą imitować rozmaite materiały: drewno, metal, a nawet szkło. Nadal jednak pozostają lekkie. Koraliki z akrylu mogą również naśladować niektóre kamienie naturalne będąc ich tańszą alternatywą.

Można podzielić je na:
*imitujące elementy metalowe
Powlekane są matową lub błyszczącą warstwa metaliczną. Mogą one z powodzeniem zastąpić w niektórych projektach biżuteryjnych elementy posrebrzane lub wykonane z innych metali. Modne ćwieki, kolce czy stożki w połączeniu na przykład z rzemieniami nadadzą się również do biżuterii męskiej.
*standardowe 
Występują w wielu różnych kolorach (od pasteli po neonowe). Są nieprzezroczyste i wykonane z jednolitej jedno- lub wielokolorowej masy plastikowej. Najlepiej sprawdzają się w kolorowej, lekkiej biżuterii noszonej na co dzień.
*przezroczyste i półprzezroczyste
Podobne są do szklanych elementów, zachowują przy tym lekkość i przystępną cenę. Bardzo wiele z nich posiada szlifowaną powierzchnię. Dzięki temu z powodzeniem zastępują również szklane kryształki. Można wykonywać z ich użyciem piękną biżuterię na wieczorne wyjście lub uzupełniającą bardziej eleganckie stylizacje.
*imitujące materiały naturalne
Są świetnym zamiennikiem dla materiałów naturalnych do złudzenia przypominając np. drewno, perły lub kamienie naturalne. Zachowują przy tym lekkość i nie ciążą na szyi lub uszach nawet przy bardzo rozbudowanej i bogatej ozdobie.
*z literkami
Idealnie sprawdzają się w modnych bransoletkach. Nawlekając je na różnego rodzaju sznurki, rzemienie lub linki można tworzyć z nich ciekawe i fantazyjne napisy. W sklepie Pasart.pl dostępne są w wielu kolorach, kształtach i wielkościach.

pixel