Zestawy
( ilość produktów: 11 )
Zestaw do robienia biżuterii / Jak zrobić zawieszkę tubę koralików Miyuki

Zestaw do robienia biżuterii / Jak zrobić skręcaną bransoletkę ze sznurka

Zestaw do robienia biżuterii / Jak zrobić frędzelki z koralików Miyuki

Zestaw do wyrobu biżuterii /Jak zrobić kolczyki z piórek?/ dla początkujących

Zestaw do wyrobu biżuterii / Jak zrobić bransoletkę z kokardką / dla początkujących

Zestaw do wyrobu biżuterii / Kolczyki z kwiatkiem z koralików / dla początkujących

Zestaw do wyrobu biżuterii / Jak zrobić kolczyki z piórkami / dla średniozaawansowanych

Zestaw do wyrobu biżuterii / Jak zrobić bransoletkę ze sznurka z przesuwnym zapięciem / dla początkujących

Zestaw do wyrobu biżuterii / Jak zrobić proste serce z koralików / dla początkujących

Zestaw do wyrobu biżuterii / Jak zrobić bransoletkę z koralików i sznurka / dla początkujących

Zestaw do wyrobu biżuterii / Kolczyki z kamieni naturalnych / dla początkujących
Zestawy do wyrobu biżuterii mogą być idealnym prezentem dla osób, które interesują sięrękodziełem. Będą dobrym wyborem nie tylko dla osób początkujących ale także dla tych nieco bardziej zaawansowanych w technikach tworzenia biżuterii artystycznej. W zestawie wszystkie niezbędne elementy mamy pod ręką. Duże zawierają zazwyczaj wszystkie potrzebne elementy do tworzenia naszyjników, bransoletek czy kolczyków. Czasami są powiększone o bazy do pierścionków czy broszek. Zakres biżuterii, jaką możemy wykonać ze skompletowanych komponentów jest imponujący. Tworzenie własnej, oryginalnej biżuterii może stać się niezwykłą pasją.
Zestawy do wyrobu biżuterii szybko i kompleksowo dostarczają rękodzielnikowi niezbędne akcesoria. Ważne jest, by wybrać taki, który będzie odpowiadał naszym aktualnym zapotrzebowaniom i twórczym fascynacjom. Ciekawe są te, w których znajdują się koraliki wykonane z tego samego materiału, czyli na przykład powlekane czy akrylowe w jednym lub wielu kolorach, ale o różnych wielkościach kulek lub innych kształtów. Można wówczas stworzyć z nich ciekawe lub stopniowane naszyjniki. Tworzenie stopniowanego naszyjnika jest proste - na brzegach umieszczamy kulki najmniejsze, które zwiększają swoją średnicę przybliżając się ku środkowi. Na środku naszyjnika znajduje się wówczas największa kulka. Każdy zestaw można wykorzystać do stworzenia interesującej i oryginalnej biżuterii.
Możesz wybrać skompletowane półfabrykaty, w różnych konfiguracjach:
*wieloproduktowe - w ich skład wchodzi cała gama elementów, różnych typów półfabrykatów i szklanych lub akrylowych kulek. znajdziemy tu elementy metalowe montażowe jak bigle, szpilki jubilerskie czy kulki zaciskowe, także sznurki czy linki a także elementy metalowe ozdobne jak nakładki, przekładki czy zawieszki. Koraliki zawarte w zestawach do wyrobu biżuterii są zazwyczaj bardzo zróżnicowane zarówno jeśli chodzi o kolorystykę jak i o materiał, z którego zostały wykonane.
Komplety komponentów, są bardzo różne i składają się z:
*z półproduktów metalowych - to opakowania, w których znajdują się elementy wykonane wyłącznie z metalu. Mogą to być komplety szpilek i haczyków jubilerskich albo szpilek i bigli czy na przykład nakładek metalowych ozdobnych i kółek montażowych.
*z koralików - mogą być to koraliki tego samego typu i koloru różniące się tylko wielkością. Mogą to być także mixy kulek wykonanych z różnych materiałów, także wykonanych z tego samego materiału, ale różniących się kolorami i kształtami.
Półfabrykaty, zazwyczaj wykonane są ze stopów metali (bigle, kółka, nakładki, szpilki jubilerskie), akrylu (kuleczki czy kostki akrylowe), szkła ( crackle, perły szklane, powlekane,"sieczka"), drewna (zawieszki), tkaniny (sznurki) czy skóry ekologicznej (rzemienie).