Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Kamień księżycowy

( ilość produktów: 1 )

Kamień Księżycowy swoją nazwę zawdzięcza poświacie jaką widać podczas obserwacji księżyca. Zadziwiająca opalescencja tego kamienia pojawiająca się w kolorze perłowo-białym, mlecznym lub srebrzysto-błękitnym powoduje, że minerał ten czyni wrażenie posiadania przy sobie cząstki magii. Oszlifowany metodą kaboszonową uwypukla swoje właściwości. Pastelowy o delikatnej wymowie nie da się umieścić wśrod odważnych, krzykliwych i mocnych elementów, bo zostanie przyćmione to co w nim najpiękniejsze. Jest świetnym materiałem do wykorzystania na romantyczne bransoletki z charmsem, krótkie sznury koralikowe i kolczyki.

Kamień Księżycowy wcale nie pochodzi z księżyca, chociaż i on zbudowany jest ze skał. Nazwa jest iluzoryczna i wzięła się od postrzeganej poświaty kamienia przypominającej nam obserwowaną Lunę. Kamień ten jest rzadko spotykanym minerałem, należącym do rodziny krzemianów. Jest ortoklazmem z wrostkami albitu i to one powodują charakterystyczną dla niego opalescencję zwaną adularyzacją. Dzięki niej  jest niezwykłym minerałem pozyskiwanym głównie w Indiach i na Sri Lance. Chociaż każdy kamień księżycowy do wyrobu biżuterii ma w sobie pewien rodzaj magii polegającej na pojawianiu się niebiesko-błękitnej barwy,  najwartościowsze i najbardziej cenne są te prawie przeźroczyste i bezbarwne w których pojawia się niebieski połysk. Pastelowość i delikatne barwy, jakimi się charakteryzuje powodują, że jest on chętnie używany w komponowaniu biżuterii dziewczęcej i młodzieżowej, np. komunijnej. Skromnie wyposażone kolczyki z okrągłym pobłyskującym koralikiem lub sznurkowa bransoletka z kilkoma koralikami tego minerału i z charmsami w kształcie pół-księżyca pozwoli nie tylko zapamiętać nazwę kamienia ale też nie będzie biżuterią ekstrawagancką.
Kamień ten użyty w biżuterii wymaga delikatnej oprawy jaką są półfabrykaty do wyrobu biżuterii w kolorze jasnego srebra. W przypadku bransoletki warto przyjrzeć się łącznikom o wzorze ptaszków na gałązce, serduszek, znaku nieskończoności. Umieszczone w sąsiedztwie paciorki przedłużone makramowym splotem z jasnego nylonowego sznurka do makramy zamkną bransoletkę i uczynią ją ozdobą uniwersalną i delikatną w odbiorze. Połyskujące raz po raz na błękitno koraliki, to również dobry, prosty pomysł na naszyjniki blisko szyi, konkurujące z perłami, nie przez wszystkich tolerowane. Umieszczone pomiędzy nimi dobrane odpowiednio charmsy, niekiedy zabawne lub o kształtach ponadczasowych uczynią taki naszyjnik bardziej młodzieżowy i spersonalizowany, nierzadko z poczuciem humoru. Temu pięknemu kamieniowi przypisuje się właściwości wewnętrznego wzrostu i siły. To dodatkowe powody, aby zrobić z niego własną, handmadową biżuterię.

pixel